B43851F2225M8
Mfr.Part #
B43851F2225M8
Description
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL
Max Operating Temperature :
105°C
Polarity :
Polar
Life (Hours) :
3000 hours
Height Seated (Max) :
11.9888mm
Termination :
Radial
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Tolerance :
20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
85Ohm
Min Operating Temperature :
-40°C
Ripple Current :
23mA
Height :
11mm
Diameter :
6.3mm
Lead Pitch :
5.0038mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Capacitance :
2.2μF
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
B43851F2225M8
2.2μF Capacitor 20% 23mA 5.0038mm Radial