B43547B5277M062
Mfr.Part #
B43547B5277M062
Unclassified
RoHS :
Non-Compliant
Tolerance :
20 %
Long Life Capacitors
Product Status :
Active
Packaging :
Bulk
Capacitance :
270 uF
Length :
35 mm
ESR :
280 mOhms
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Tray
Test Frequency :
100 Hz
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In
Subcategory :
Capacitors
Brand :
Diameter :
35 mm
Number of Pins :
3 Pin
Ripple Current :
1.9 A
Series :
B43547B
Datasheets
B43547B5277M062
Introducing Unclassified EPCOS (TDK) B43547B5277M062 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Long Life Capacitors, Number of Pins:3 Pin, B43547B5277M062 pinout, B43547B5277M062 datasheet PDF, B43547B5277M062 amp .Beyond Unclassified EPCOS (TDK) B43547B5277M062 ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
B43547B 270 uF Capacitor 20 % Bulk 1.9 A