B37986G1122J054
Mfr.Part #
B37986G1122J054
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm
Series :
B37986G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
B37986G1122J054
EPCOS (TDK) B37986G1122J054
B37986G 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
B37986G1122J054 Overview
A program's size/dimension is 0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
B37986G1122J054 Features
a size/dimension of 0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm