B37930K5680J070
Mfr.Part #
B37930K5680J070
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0603
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
B37930K
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Nickel
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
68pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
B37930K5680J070
EPCOS (TDK) B37930K5680J070
B37930K 68pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
B37930K5680J070 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
B37930K5680J070 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm