B32371A4506J080
Mfr.Part #
B32371A4506J080
Description
CAP FILM 50UF 5% 480VAC RADIAL
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
1.378 35.00mm
Voltage - Rated AC :
480V
Mounting Type :
Chassis Mount
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
FilterCap™ B3237x
Termination :
Threaded, Male
Operating Temperature :
-40°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
4.331 110.00mm
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm
Capacitance :
50μF