B32362A4107J080
Mfr.Part #
B32362A4107J080
Package / Case
Metal
Description
CAP FILM 100UF 5% 480VAC RADIAL
Stock
428
In Stock :
428
Film Capacitors
Reference Standard :
IEC1071
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated AC :
480V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
680V
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Metal
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 480
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
5%
Terminal Shape :
Binding Post
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Diameter :
75mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
70°C
Dielectric :
PP
Packing Method :
Bulk
Length :
197mm
Datasheets
B32362A4107J080
EPCOS (TDK) B32362A4107J080
FILM CAPACITOR Metal Film Capacitor 5% 100muF 480V