B32361A4306J080
Mfr.Part #
B32361A4306J080
Package / Case
Metal
Description
CAP FILM 30UF 5% 480VAC RADIAL
Dielectric Material :
Polypropylene
Min Operating Temperature :
-40°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 480
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
70°C
Capacitance :
30μF
Package / Case :
Metal
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
680V
Terminal Shape :
Binding Post
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
82mm
Reference Standard :
IEC1071
Voltage - Rated DC :
480V
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Bulk
Diameter :
63mm
Mount :
Stud
Rated (AC) Voltage (URac) :
680V
Dielectric :
PP
Voltage - Rated AC :
480V
HTS Code :
Tolerance :
5%