B32332I6256J080
Mfr.Part #
B32332I6256J080
Description
CAP FILM 25UF 5% 450VAC RADIAL
Film Capacitors
Termination :
Quick Connect
Min Operating Temperature :
-25°C
Voltage :
450V
Capacitance :
25µF
Height :
93mm
Diameter :
35mm
Voltage - Rated AC :
450V
Tolerance :
5%
Length :
93mm
Series :
B32332(450V)
Max Operating Temperature :
85°C