B32232A6474K
Mfr.Part #
B32232A6474K
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
470nF
Voltage - Rated DC :
400V
Min Operating Temperature :
-40°C
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):200
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
Termination :
PC Pins
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
200V
Lead Diameter :
800 µm
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Dielectric :
PET
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
10%