B32232A3335K
Mfr.Part #
B32232A3335K
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC AXIAL
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
10%
Feature :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
100°C
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Termination :
PC Pins
Length :
32.004mm
Voltage - Rated AC :
160V
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Polyester
Capacitance :
3.3μF
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):160
Voltage - Rated DC :
250V