B32232A3225K
Mfr.Part #
B32232A3225K
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
Film Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):160
Lead Diameter :
800 µm
Voltage - Rated AC :
160V
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
Axial
Dielectric :
PET
Number of Terminations :
2
Length :
32.004mm
Terminal Shape :
Wire
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
2.2μF
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated DC :
250V