B32232A3105K
Mfr.Part #
B32232A3105K
Description
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL
Termination :
PC Pins
Min Operating Temperature :
-40°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):160
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
160V
Voltage - Rated DC :
250V
Max Operating Temperature :
100°C
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
1μF
Length :
27.0002mm