B32232A3104K
Mfr.Part #
B32232A3104K
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
100nF
Max Operating Temperature :
100°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
250V
Number of Pins :
2
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
Unknown
Dielectric :
PET
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):160
Length :
13.9954mm
Number of Terminations :
2
Termination :
PC Pins
Lead Diameter :
600 µm
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated AC :
160V