B32232A1684K
Mfr.Part #
B32232A1684K
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC AXIAL
Through Hole
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):63
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Shape :
Wire
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
680nF
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Length :
18.9992mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Tolerance :
10%
Voltage - Rated AC :
63V
Dielectric Material :
Polyester
Max Operating Temperature :
100°C