B32232A1335K
Mfr.Part #
B32232A1335K
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC AXIAL
Tolerance :
10%
Length :
27.0002mm
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
3.3μF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
100°C
Number of Terminations :
Voltage - Rated AC :
63V
Min Operating Temperature :
-40°C