B32232A1104K
Mfr.Part #
B32232A1104K
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC AXIAL
Film Capacitors
Lead Diameter :
600 µm
Max Operating Temperature :
100°C
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
100V
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PET
Capacitance :
100nF
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):63
Radiation Hardening :
No
Length :
14mm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
PC Pins
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Pins :
2
Tolerance :
10%
Voltage - Rated AC :
63V