B32231D8684M000
Mfr.Part #
B32231D8684M000
Description
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC AXIAL
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.630W 0.394 Tx1.260L 16.00mm 10.00mmx32.00mm
Capacitance :
0.68µF
Length :
32.004mm
Height :
16mm
Max Operating Temperature :
100°C
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Termination :
PC Pins
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
630V
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Bulk
Width :
16.002mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated AC :
200V