B32231D8224K000
Mfr.Part #
B32231D8224K000
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
630V
Number of Terminations :
2
Width :
13.0048mm
Capacitance :
220nF
Max Operating Temperature :
100°C
HTS Code :
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):200
Length :
18.9992mm
Min Operating Temperature :
-40°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated AC :
200V
Dielectric Material :
Polyester
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Height :
13mm
Matte Tin (Sn)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
10%