B32231D8154M000
Mfr.Part #
B32231D8154M000
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
HTS Code :
Length :
18.9992mm
Package / Case :
Axial
Feature :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
100°C
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
150nF
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
20%
ECCN Code :
EAR99
Width :
11.9888mm
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
630V
Dielectric Material :
Polyester
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Height :
12mm
Voltage - Rated AC :
200V