B32231D8104K000
Mfr.Part #
B32231D8104K000
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC AXIAL
Tolerance :
10%
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):200
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
11mm
Length :
19mm
Termination :
PC Pins
Dielectric Material :
Polyester
HTS Code :
Dielectric :
PET
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
630V
Max Operating Temperature :
100°C
Depth :
6mm
Voltage - Rated AC :
200V
Package / Case :
Axial
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
600 µm
Width :
10.9982mm
JESD-609 Code :
e3
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Terminations :
Matte Tin (Sn)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
100nF