B32231D6684K000
Mfr.Part #
B32231D6684K000
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL
Film Capacitors
Dielectric Material :
Polyester
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):200
Capacitance :
680nF
Voltage - Rated DC :
400V
Terminal Shape :
Wire
Termination :
PC Pins
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
100°C
Height :
14mm
Length :
27.0002mm
Voltage - Rated AC :
200V
Mount :
Through Hole
Feature :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
Bulk
Width :
13.9954mm