B32231D6223K
Mfr.Part #
B32231D6223K
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC AXL
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
100°C
Mounting Type :
RoHS Compliant
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Voltage Rating - DC :
400V
Termination :
PC Pins
Features :
Height - Seated (Max) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Polyester
Voltage - Rated AC :
200V
Capacitance :
22nF
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage - Rated DC :
400V
Tolerance :
10%