B32231D3685K
Mfr.Part #
B32231D3685K
Description
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
160V
Dielectric Material :
Polyester
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
10%
Capacitance :
6.8μF
Max Operating Temperature :
100°C