B32231D3683K
Mfr.Part #
B32231D3683K
Description
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC AXL
Axial
Series :
B32231
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
10%
Dielectric Material :
Polyester
RoHS Status :
RoHS Compliant
Other Names :
B32231D3683K000
Ratings :
Features :
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
160V
Lead Spacing :
Capacitance :
68nF
Height - Seated (Max) :
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated DC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage Rating - DC :
250V
Voltage Rating - AC :
160V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Max Operating Temperature :
100°C