B32023A3224M000
Mfr.Part #
B32023A3224M000
Description
CAP FILM 0.22UF 20% 1.5KVDC RAD
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Capacitance :
220nF
Depth :
12mm
JESD-609 Code :
e3
Max Operating Temperature :
110°C
Tolerance :
20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
12mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
Packaging :
Bulk
Wire
Min Operating Temperature :
-40°C
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated AC :
300V
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
22mm
Package / Case :
Radial
Dielectric :
PP
Lead Diameter :
800 µm
Mount :
Through Hole
Length :
26.5mm
Dielectric Material :
Polypropylene
Lead Pitch :
22.5mm
Datasheets
B32023A3224M000
EPCOS (TDK) B32023A3224M000
220nF Film Capacitor 20% Radial 300V-AC Polypropylene Through Hole
B32023A3224M000 Overview
To work properly, systems need a rated (DC) voltage of 1500V.
B32023A3224M000 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 1500V