AVRF061D2R4ST532
Mfr.Part #
AVRF061D2R4ST532
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
EMI/RFI,ESD,VDC20V,0201,5.3GHZ
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Width :
0.3 mm
Subcategory :
Filters
Resistance - Channel (Ohms) :
RoHS :
Details
Values :
C = 10pF
Type :
Brand :
TDK
TDK
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Digi-Reel?
Length :
0.6 mm
Product Type :
EMI Filter Circuits
Packaging :
MouseReel
Filter Order :
Voltage Rating :
20 V
Product Category :
EMI Filter Circuits
Height :
0.013" (0.33mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Center / Cutoff Frequency :
Attenuation Value :
Series :
AVRF
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Capacitance :
2.4 pF
ESD Protection :
yes
Applications :
Operating Temperature Range :
- 40 C to + 85 C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Voltage - Rated :
7V
Product Status :
Active
Product :
ESD Notch Filters
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)