AVRF060X8R2LT272
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AVRF060X8R2LT272
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
ESD NOTCH FILTER 7VDC/2.7GHZ
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
ESD Protection :
yes
Package :
Digi-Reel?
TDK
Product Type :
EMI Filter Circuits
Product Category :
EMI Filter Circuits
Subcategory :
Filters
Values :
C = 8.2pF
RoHS :
Details
Attenuation Value :
20dB @ 2.7GHz
Termination Style :
SMD/SMT
Number of Channels :
1 Channel
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Height :
0.012" (0.30mm)
Applications :
Audio
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product :
ESD Notch Filters
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
7V