AVRF060W650MT102
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AVRF060W650MT102
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
ESD NOTCH FILTER 5.5VDC/1GHZ
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Values :
C = 65pF
Product Status :
Active
Brand :
TDK
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Packaging :
MouseReel
Product Category :
EMI Filter Circuits
Height :
0.012" (0.30mm)
Attenuation Value :
20dB @ 1GHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Series :
AVRF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Voltage - Rated :
5.5V
Applications :
Audio
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Digi-Reel?
TDK
Product :
ESD Notch Filters
RoHS :
Details
Number of Channels :
1 Channel
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Subcategory :
Filters
ESD Protection :
yes
Product Type :
EMI Filter Circuits
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)