AUSMBJ85CA-HF
Mfr.Part #
AUSMBJ85CA-HF
Description
AUTOMOTIVE DIODE TVS 85V 600W SM
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.4A
Bidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V