AUSMBJ75A-HF
Mfr.Part #
AUSMBJ75A-HF
Description
AUTOMOTIVE DIODE TVS 75V 600W SM
Breakdown Voltage :
83.3 V
Power Line Protection :
No
Vf - Forward Voltage :
3.5 V
Power - Peak Pulse :
600W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5A
Brand :
Working Voltage :
75 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type :
TVS Diodes
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
SMD/SMT
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Packaging :
MouseReel
Package :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
Clamping Voltage :
121 V
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V