AUSMBJ30A-HF
Mfr.Part #
AUSMBJ30A-HF
Description
AUTOMOTIVE DIODE TVS 30V 600W SM
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Number of Channels :
1 Channel
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Breakdown Voltage :
33.3 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Series :
Automotive, AEC-Q101, AUSMBJ
Brand :
Working Voltage :
30 V
Packaging :
MouseReel
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Capacitance @ Frequency :
Product Type :
TVS Diodes
Vf - Forward Voltage :
3.5 V
Clamping Voltage :
48.4 V
Unidirectional Channels :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12.4A