AUSMBJ20CA-HF
Mfr.Part #
AUSMBJ20CA-HF
Description
AUTOMOTIVE DIODE TVS 20V 600W SM
Product Category :
Vf - Forward Voltage :
3.5 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18.5A
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Breakdown Voltage :
22.2 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
No
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
In Transition
Product Type :
TVS Diodes
Brand :
Bidirectional Channels :
- 55 C
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Power - Peak Pulse :
600W
Clamping Voltage :
32.4 V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Packaging :
MouseReel
Working Voltage :
20 V
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V