AUSMBJ13CA-HF
Mfr.Part #
AUSMBJ13CA-HF
Description
AUTOMOTIVE DIODE TVS 13V 600W SM
Clamping Voltage :
21.5 V
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Number of Channels :
1 Channel
Working Voltage :
13 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
27.9A
Breakdown Voltage :
14.4 V
Supplier Device Package :
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
600W