ATV15C5V0JB-HF
Mfr.Part #
ATV15C5V0JB-HF
Description
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO214AB
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Clamping Voltage :
9.2V
Peak Pulse Current :
163.04A
Bidirectional Channels :
1
Peak Pulse Power :
1.5kW
Reverse Standoff Voltage :
5V
Voltage - Breakdown (Min) :
6.4V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
163.04A