ATV15C131J-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATV15C131J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Pbfree Code :
yes
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Clamping Voltage :
209V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7.18A
Power Line Protection :
No
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
Reverse Standoff Voltage :
130V
Series :
Automotive, AEC-Q101
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
7.18A
Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Power :
1.5kW