ATV15C131JB-HF
Mfr.Part #
ATV15C131JB-HF
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
1.5kW
Clamping Voltage :
209V
Published :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7.18A
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Automotive
Series :
Automotive, AEC-Q101
Reverse Standoff Voltage :
130V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Pbfree Code :
yes
Peak Pulse Current :
7.18A