ATV15C450J-HF
Mfr.Part #
ATV15C450J-HF
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Clamping Voltage :
72.7V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Current :
20.63A
Reverse Standoff Voltage :
45V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
20.63A
Type :
Zener
Peak Pulse Power :
1.5kW
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power Line Protection :
No
Published :
Voltage - Breakdown (Min) :
50V