ARV33A24
Mfr.Part #
ARV33A24
Description
IC RF SWITCH SPDT 26.5GHZ MODULE
Insertion Loss :
0.8dB (max)
Max Frequency :
26.5GHz
Coil Voltage (DC) :
24V
Test Frequency :
26.5GHz
SMA
Throw Configuration :
SPDT
Impedance :
50Ohm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Insertion Loss (dB) :
0.8 dB
Frequency Range :
DC~26.5GHz
Voltage - Supply :
24V
Max Operating Temperature :
85°C
Test Voltage :
500V
10 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Frequency :
26.5GHz
Supplier Device Package :
Module
Isolation :
50dB (min)
Datasheets
ARV33A24
Panasonic ARV33A24
General Purpose RF Type SPDT -55°C~85°C DC~26.5GHz Isolation:50dB (min) Insertion Loss:0.8dB (max) Reflective 50Ohm 24V
ARV33A24 Overview
Using the Bulk package, this RF Switch optimizes the performance of the RF Switch 12v.In order for it to operate properly, RF Switch's operating temperature should be at -55°C~85°C.A RF switching, it is a member of the ARV family of electronic RF switching.An RF switch ic with the General Purpose RF type.RF Switchs that can supply 24V volts are available.
ARV33A24 Features
Bulk package
General Purpose RF Type
ARV33A24 Applications
There are a lot of Panasonic Electric Works
ARV33A24 RF Switches applications.
  • ISM
  • Wireless Local Loop
  • Smartphones
  • Tablets
  • Mobile devices
  • Smart metering
  • Cellular infrastructures
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH 6GHZ 6QFN
  • CEL (California Eastern Laboratories)
    IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 6MINIMOLD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 6MLPD