80D122P063JA2DE3
Mfr.Part #
80D122P063JA2DE3
Description
CAP ALUM 1200UF 63V SNAP
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Polarity :
Capacitance :
1200μF
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Through Hole
Length :
25mm
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
-10% +30%
Max Operating Temperature :
85°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated DC :
63V
Height Seated (Max) :
1.079 27.40mm
Diameter :
25mm
Size / Dimension :
1.000Dia 25.40mm
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Datasheets
80D122P063JA2DE3
80D 1200μF Capacitor -10% +30% Bulk Through Hole 1.000Dia 25.40mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In