6TCE470M
Mfr.Part #
6TCE470M
Description
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Capacitance :
470µF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Number of Terminations :
2
Life (Hours) :
1000 hours
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated DC :
6.3V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D4
Operating Temperature :
-55°C~125°C