672D507H025DS5C
Mfr.Part #
672D507H025DS5C
Description
CAP ALUM 500UF 25V RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Published :
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
500μF
Height Seated (Max) :
1.791 45.50mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
672D507H025DS5C
Vishay / Sprague 672D507H025DS5C
672D 500μF Capacitor Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can