672D477H025DS5C
Mfr.Part #
672D477H025DS5C
Description
CAP ALUM 470UF 25V RADIAL
Tolerance :
100%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
1.791 45.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated :
25V
Non-RoHS Compliant
Length :
42.5mm
Capacitance :
470µF
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Datasheets
672D477H025DS5C
Vishay / Sprague 672D477H025DS5C
672D 470μF Capacitor 100% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can