672D127F100EK4D
Mfr.Part #
672D127F100EK4D
Description
CAP ALUM 120UF 100V RADIAL
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
1.032 26.20mm
Capacitance :
120μF
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
25mm
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
Radial, Can
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
-10% +50%
Termination :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
7.493mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
672D127F100EK4D
Vishay / Sprague 672D127F100EK4D
672D 120μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can