5CGXFC9E6F35I7
Mfr.Part #
5CGXFC9E6F35I7
Package / Case
1152-BGA
Description
IC FPGA 560 I/O 1152FBGA
Supply Voltage :
1.1V
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Series :
Cyclone® V GX
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Number of Inputs :
560
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Width :
35mm
Length :
35mm
Package / Case :
1152-BGA
Base Part Number :
5CGXFC9
Height Seated (Max) :
2.4mm
Terminal Pitch :
1mm