5CGXBC3B7U19C8N
Mfr.Part #
5CGXBC3B7U19C8N
Package / Case
484-FBGA
Description
IC FPGA 208 I/O 484UBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of LABs/CLBs :
Package / Case :
484-FBGA
Terminal Pitch :
0.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
1.1V
Base Part Number :
5CGXBC3
Length :
19mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Height Seated (Max) :
1.9mm
Total RAM Bits :
Width :
19mm
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Packaging :
Tray
Number of Inputs :
208
Series :
Cyclone® V GX
Number of Outputs :
208
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ