5CGXBC3B7F23C8N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5CGXBC3B7F23C8N
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
484-BGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 208 I/O 484FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
2mm
Base Part Number :
5CGXBC3
Surface Mount :
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Width :
23mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Inputs :
208
Number of Terminations :
484
HTS Code :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Terminal Form :
Ball
Length :
23mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Package / Case :
484-BGA
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-609 Code :
e1
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Number of Outputs :
208
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Logic Elements/Cells :
Packaging :
Tray
Supply Voltage :
1.1V
Terminal Pitch :
1mm