5CGXFC7C7U19C8N
Mfr.Part #
5CGXFC7C7U19C8N
Package / Case
484-FBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 484UBGA
Number of Inputs :
240
Supply Voltage :
1.1V
Published :
Package / Case :
484-FBGA
NOT SPECIFIED
Number of Outputs :
240
HTS Code :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
Series :
Cyclone® V GX
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Length :
19mm
Base Part Number :
5CGXFC7
Width :
19mm
Height Seated (Max) :
1.9mm
Total RAM Bits :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Terminations :
484
Terminal Pitch :
0.8mm
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V