5CGXFC5C6F23A7N
Mfr.Part #
5CGXFC5C6F23A7N
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 240 I/O 484FBGA
Height Seated (Max) :
2mm
Supply Voltage :
1.1V
Length :
23mm
Number of Outputs :
240
Series :
Cyclone® V GX
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
JESD-609 Code :
e1
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Inputs :
240
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Package / Case :
484-BGA
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Pitch :
1mm
Number of LABs/CLBs :
Number of Terminations :
484
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
23mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ