5CGXFC4C7M13C8N
Mfr.Part #
5CGXFC4C7M13C8N
Package / Case
383-TFBGA
Description
IC FPGA 175 I/O 383MBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Base Part Number :
5CGXFC4
Width :
13mm
Height Seated (Max) :
1.1mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Length :
13mm
Package / Case :
383-TFBGA
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
JESD-30 Code :
S-PBGA-B383
Supply Voltage :
1.1V
Not Qualified
Number of Outputs :
175
Number of Inputs :
175
HTS Code :
Number of I/O :
Number of Terminations :
383
Terminal Pitch :
0.5mm