5CGXBC9E7F31C8N
Mfr.Part #
5CGXBC9E7F31C8N
Package / Case
896-BGA
Description
IC FPGA 480 I/O 896FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Height Seated (Max) :
2mm
Supply Voltage :
1.1V
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Total RAM Bits :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
NOT SPECIFIED
JESD-609 Code :
e1
Number of Inputs :
480
JESD-30 Code :
S-PBGA-B896
Width :
31mm
Base Part Number :
5CGXBC9
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Number of I/O :
480
Length :
31mm
Terminal Pitch :
1mm